Контроль за організацєію харчування

Перевірка стану організації харчування дітей в ДНЗ №70

06 березня 2024 р.

Перевірка маркування та наявності мийних та дезінфекційних засобів

Перевірка супровідних документів на продукти постачання

Перевірка якості завезених продуктів та готових страв

Перевірка стану організації харчування дітей в ДНЗ №70

11 грудня 2023 р.

Фотоматеріали

за результатами перевірки стану організації

харчування від 12 грудня 2023 р.

Зберігання харчових продуктів в коморі.

Зберігання швидкопсувної продукції

Наявність супровідних документів, які підтверджують походження,

безпечність та якість сировини та харчових продуктів.

Робота бракеражної комісії. Приймання харчових продуктів.

Оцінка органолептичної якості готової продукції перед видачею на групи.

Зберігання санітарного одягу та прибирального інвентарю харчоблока.

Звіт про роботу Ради з харчування дітей

В ДНЗ №70 у 2023 році.

Харчування дітей  ДНЗ №70 у 2023 році було організоване відповідно до Постанови кабінету Міністрів від 24.03.2021р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» з дотриманням норм харчування, вимог санітарного законодавства та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

З метою здійснення контролю за роботою харчоблока та організацією повноцінного, якісного харчування дітей, в дошкільному закладі організована робота  ради з харчування, склад якої був затверджений наказом по закладу.

До її складу увійшли:

Голова ради:  Зайцева С.К., директор

Члени ради: Мурчик Л.М., сестра медична старша

Артеменко Н.І., вихователь, представник ПК

Радченко Н.І., кухар

Ховко Т.Ю., представник батьківської громади

Відповідно до  плану роботи Рада з харчування  проводила засідання, на яких обговорювались конкретні заходи щодо усунення недоліків та покращення  роботи харчоблока, здійснювала  перевірки  організації харчування дітей.Результати перевірок оформлені актами, засідання  протоколами.

За даний період Радою з харчування було здійснено 10 перевірок. В ході їх проведення вивчалися питання санітарного стану харчоблоку, комори, буфетних кімнат, відповідно до вимог Санітарного регламенту. Санітарний стан харчоблока та допоміжних приміщень відповідає вимогам. Харчоблок укомплектовано необхідним інвентарем для прибирання, миючими та дезінфекційними засобами. Перевірка обладнання харчоблока показала, що воно справне, вчасно оглядалось, ремонтувалось та проходило повірку.

Була приділена увага питанню дотримання вимог під час приймання харчових продуктів, умов їх зберігання та ведення  бухгалтерського обліку. Випадків завозу продуктів без супровідних документів, що підтверджують їх походження, безпечність та якість протягом року не зафіксовано. Документація  ведеться без зауважень.Всі продукти, які поступають до дошкільного закладу, приймаються, зберігаються та використовуються відповідно до вимог Інструкції, їх якість відповідає вимогам державних стандартів.

Зберігання харчових продуктів відповідає санітарно-гігієнічним вимогам: комора та овочесховище знаходяться в окремих приміщеннях, обладнані вентиляційними решітками, стелажами. Холодильне обладнання дієве, дотримуються вимоги товарного сусідства продуктів у холодильниках.

Члени Ради контролювали дотримання чотиритижневого меню, затвердженого Управлінням Держпродспоживслужби м. Кропивницького,

та  технології приготування їжі, відповідно технологічних карток.

Радою визначено, що робота харчоблока на  етапах виробничого процесу: від первинного приймання, зберігання, оброблення харчових продуктів, приготування їжі до споживання дітьми страв виконувалась без порушень. Мілкі недоліки виправлялись в короткий термін. Медична сестра з дієтичного харчування  аналізувала якість харчування та проводила  його корекцію на основі даних Журналу обліку виконання норм харчування кожні 10 днів.

Піддавались контролю питання організації приймання їжі дітьми на групах. Відзначається, що діти мають навички сервірування столів, культури їжі. Вихователі планують та проводять роботу з вихованцями щодо формування здорового харчування, культури поведінки за столом, мотивують дітей до повного поїдання страви.

Відповідно до планів роботи закладів проводиться  санітарно-освітня робота з працівниками та батьками через інформаційні бюлетені, бесіди, консультації, батьківські збори, семінари, семінари-практикуми.

Працівники харчоблока, з метою поповнення  базових знань щодо безпеки харчових продуктів,  на платформі онлайн-освіти «Прометеус» пройшли навчання з курсу «Практичні аспекти виконання закладами освіти вимог харчового законодавства» та «Впровадження у харчоблоках закладів освіти процедур, заснованих на принципах НАССР»

Результати діяльності ради  двічі на рік заслуховувались на нарадах при директору, виробничих нарадах. Стан ведення документації  Ради з харчування ДНЗ №70 відповідає вимогам.  Системний контроль за організацією харчування дітей здійснюється директором закладу та сестрою медичною, що зафіксовано в діловому щоденнику контролю. За  його результатами  проводилась індивідуальна робота з відповідними працівниками.

Підсумовуючи роботу з організації харчування дітей в ДНЗ№70 за 2023 рік, можна зробити висновок, що рівень організації цієї роботи відповідає нормативним вимогам.