Вчителі-логопеди

Педагогічний стаж: 34 роки

Агєєва Алла Віталіївна

Спеціаліст вищої категорії

закінчила Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В.Винниченка   за спеціальністю

«Педагогіка і методика початкової освіти»,

курси вчителів-логопедів

при інституті вдосконалення кваліфікації вчителів.

Педагогічний стаж: 36 років

Метою роботи вчителів-логопедів є надання необхідної корекційної допомоги дітям віком від 5 до 7 років з фонетичними, фонематичними і фонетико-фонематичними порушеннями мови.

Вчителі - логопеди закладу діагностують  мовленнєвий розвиток дошкільників, планують і проводять  корекційну роботу по постановці звуків мови, автоматизації звуків в складах, словах, реченнях, мовленні. Уся корекційно - педагогічна робота будується в ігровій формі за принципом «від простого до складного» і спрямована на позитивний результат.

Проводяться підгрупові та індивідуальні заняття в логопедичних групах.

Логопеди працюють в тісному контакті з вихователями, психологом, батьками – проводять роз’яснювальні бесіди, консультації, виступають на семінарах-практикумах, медико-психологічних семінарах.

Години прийому батьків:

Вівторок 15.30-17.30

Уроки для батьків.

Логопедичні ігри та вправи для розвитку Вашої дитини.

Гра «Чарівна скринька» (для дітей 2—4 років)

У яскраву коробку складаємо різні іграшки, а потім дістаємо по одній і просимо, щоб дитина чітко назвала, що це. Можна ускладнити завдання, пропонуючи назвати предмет в однині і множині або таким чином: одне яблуко — багато яблук, одне слоненя — багато слоненят.

Гра «Станемо звірятами» (для дітей 2—4 років)

Показуємо на малюнку або у вигляді іграшки певну тварину, бажано, щоб це були різні тварини, які «вимовляють» різні звуки (ворона, джміль, змія, поросятко, пес, кіт, бджола, лев, тигр, миша, жук). Просимо повторити звуконаслідування. Таким же чином можна наслідувати звуки води, яка крапає із крана — крап-крап, звуки барабану — бам-бара-бам, звуки шуму дерев під час вітру — ш-ш-ш тощо.

Гра «Впізнаємо звук» (для дітей 4—6 років)

Даємо завдання впізнати якийсь один звук у словах, наприклад, [с]. Називаємо слова лисиця, слон, шлях, суниці, вихователь, син, сорочка, ворона, сорока, синиця, зима, весна.., а дитина повинна плескати у долоні, коли почує потрібне слово. Можна замість плескання придумати картки. Наприклад, якщо слово підходить, підняти зелену картку, якщо ні — червону.

Гра «Який у кого хвіст» (для дітей 5—6 років)

Беремо зображення тварин. Дитина повинна назвати останній звук у назві тварини, тобто «хвіст» цього слова. Для початку краще вголос називати слово, чітко вимовляючи кінцевий звук.

Гра «Ланцюжок» (для дітей від 6 років)

Можна задати будь-яку тему, наприклад, фрукти, овочі або в цілому говорити про слова без вказівки на групу. Спочатку називається слово, наступне повинно починатися зі звука, на який закінчилось попереднє слово. Грайте з дитиною, починаючи з самого раннього віку, і результати не примусять вас довго чекати.

Артикуляційна гімнастика

За допомогою артикуляційної гімнастики тренуються правильні повноцінні рухи мовних органів, які необхідні для правильної вимови звуків. Якщо простіше, то її можна назвати "зарядкою для язичків" і легко зробити улюбленою і веселою грою для малюка.

Артикуляційна гімнастика: вправи для губ

1. Усмішка. Посміхаючись утримувати губи, так щоб зубів не було видно.

2. Трубочка з губ. Витягніть губи вперед, імітуючи трубочку.

3. Парканчик.  Затримайте губи в усмішці, зімкніть в природному прикусі зуби, так щоб їх було видно.

4. Бублик. Зімкніть зуби, округліть губи, ледь витягнувши їх вперед. Різці нижні і верхні видно.

5. Чергування вправ парканчик - бублик. Усмішечка - трубочка.

Вправи, що розвивають рухливість губ.

• Легке покусування зубами спочатку верхньої, слідом нижньої губи.

• Послідовно виконати вправи трубочка - усмішечка.

• Зробити вправу трубочка і пересувати губи вліво - вправо, крутити по колу.

• Розмова рибок. Плескати губами (виходить глухий звук).

• Лошадка незадоволена. Видихається потік повітря активно і легко направити до губ, поки вони не почнуть тремтіти. Виходить звук, схожий з пирханням коня.

Якщо губи зовсім слабкі:

- Сильно надути щоки, стримуючи повітря в роті,

- Тримати в губах олівець, намагаючись намалювати коло,

- Тримати губами серветку - а хто-небудь з дорослих намагається її вирвати.

Артикуляційна гімнастика: комплекс вправ для губ і щік

1. Розтирання, поплескування і покусування щік.

2. Хом'ячок. Надути дві щоки, потім надувати по черзі.

3. Хом'ячок голодний. Щоки втягнути.