Батьківська сторінка

Прогулянки з дітьми в зимовий період.

Діти завжди з нетерпінням чекають першого снігу, аби пограти в сніжки, спуститися з гірки чи зліпити сніговика. Свіже повітря  особливо в зимовий період, дуже корисне і бажане для дітей.  Прогулянка є першим і найбільш доступним засобом загартовування дитячого організму. Вона сприяє підвищенню його витривалості і стійкості до  простудних захворювань.

На прогулянці діти граються, багато рухаються. Рухи підсилюють обмін речовин,  кровообіг, газообмін, покращують апетит. Діти вчаться долати різні перешкоди, у них виробляються рухові вміння та навички, зміцнюється м'язова система, підвищується життєвий тонус.

Прогулянка сприяє розумовому розвитку, так як діти отримують багато нових вражень і знань про навколишній світ.

Режим дня дитячого садка передбачає щоденне проведення денної прогулянки. Загальна тривалість її становить 3,5-4 години. Зимові прогулянки у дитячому садку для дітей ясельних груп  проводяться при температурі до -10,-120С,  для дітей садових груп при температурі до -160С.

Час виходу на прогулянку кожної вікової групи визначається режимом дня ДНЗ.

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

Вимоги нормативних документів щодо прогулянок в зимовий період.

1. Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів

Розділ VI. Повітряно-тепловий режим

п.5  Прогулянки на відкритому повітрі повинні проводитися не рідше 2 разів на   день. Оптимальний час перебування на відкритому повітрі 3,5-4 години на день з   достатньою руховою активністю.

п.6  Прогулянки на вулиці дозволяється проводити при температурі повітря не     нижче   -16° С.

2.  Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина»

Розділ «Здоровя та фізичний розвиток»

(перша молодша група, стор. 29)

У зимовий період забезпечувати перебування дітей на свіжому повітрі  до 4 год. При      температурі повітря до -10, -12 °С.